Bülten

...

Balcalı'da Gerçekleştirilen Yoğun Bakım Hemşireliği Kursu Tamamlandı

Balcalı'da Gerçekleştirilen Yoğun Bakım Hemşireliği Kursu Tamamlandı

BALCALI’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN YOĞUN BAKIM HEMŞİRELİĞİ KURSU TAMAMLANDI

TÜRKİYE’NİN ÇEŞİTLİ İLLERİNDEN 22 HEMŞİRE SERTİFİKA ALDI

 

 Sağlık Bakanlığı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nin gerçekleştirdiği ortak çalışma sonucu geçtiğimiz günlerde Yoğun Bakım Hemşireliği Kursu düzenlenmişti. Kursu başarıyla tamamlayan Türkiye'nin çeşitli illerden katılan toplam 22 hemşir ve hemşireye sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Yoğun Bakım Hemşireliği Uygulama Merkezi olarak tescillenmiş olan Balcalı Hastanesinde, kurs süresince teorik eğitimlerin yanı sıra yoğun bakım ünitelerimiz de rehber hemşireler eşliğinde uygulamalı eğitimler yapıldı.

Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı, Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Gündüz’ün yanı sıra Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Nöroloji Anabilim Dalları, Eczacılık Fakültesi öğretim üyeleri ve alanında uzman olan hemşirelerden oluşan eğitmenlerle yürütüldü.

 Düzenlenen sertifika töreninde konuşan Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Gündüz, Türkiye'nin çeşitli illerinden kursa katılan tüm kursiyerleri tebrik etti. Gündüz Sağlık Bakanlığı ile ortak yapılan kurs sonrasında kursiyerlerin aldıkları eğitimle hizmet verdikleri merkezlerde çok daha donanımlı hale geleceklerinin altını çizdi. Gündüz bu sertifikanın ilerde de kursiyerler için önemli bir referans niteliği taşıdığına da dikkat çekti.

Yapılan Konuşmaların ardın başta Başhekim Prof. Dr. Murat Gündüz olmak üzere Başhekim Yardımcıları ile diğer yetkililer kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi.