Bülten

...

37. Temel Mikrocerrahi kursu Balcalı'da yapıldı

37. Temel Mikrocerrahi kursu Balcalı'da yapıldı

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneğinin katkılarıyla gerçekleştirilen 37. Temel Mikrocerrahi Kursu Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü Tıp Fakültesi Dekanlık Kurs Düzenleme alanında yapıldı.

Toplantıya Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Serhan Tuncer ve ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelen deneyimli eğitmenler katıldı.

Kurs öncesi Çukurova Üniversitesi Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Osman Metin Yavuz açılış konuşması yaptı. Yavuz konuşmasında, kurs katılımcılarına başarılar dilerken şehir dışından da birçok kursiyeri burada ağırlamaktan dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etti. Kursun önemli bilgilerle donatılmış olarak tamamlanacağına inandığına vurgu yapan Yavuz, bu alandaki son bilimsel gelişmelerinde kurs boyunca aktarılacağına işaret etti.

Yavuz’un açılış konuşmasının ardından kurs programı başladı. Değişik bölgelerden ve değişik branşlardan 30 kursiyerin katıldığı bu aktivite sonrasında, başarılı olan cerrahlara sertifikaları, TPRECD Bölge Temsilcisi Prof. Dr. Osman Metin Yavuz, Kurs Başkanı Doç. Dr. Cengiz Eser ve kurs eğitmeni hocalar tarafından takdim edildi.